Festiwal Filmów Historycznych i Wojennych

Festiwal Filmów Historycznych i Wojennych

Spotkaj nas w mediach społecznościowych

Obiekty

Wyjątkowa lokalizacja

Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe” odbywa się w Kętrzynie w pięknej scenerii Mazur. Plenerowe wydarzenia towarzyszące w ramach Mazurskiego Pikniku Militarnego zlokalizowano natomiast w Gierłoży k./Kętrzyna. To tylko 900 metrów od legendarnego Wilczego Szańca.

Bliskość kwatery polowej A. Hitlera, którą w sezonie odwiedzają setki tysięcy turystów to jeden z wyróżników Walkirii. Nie ma w Polsce drugiego takiego wydarzenia zlokalizowanego tak blisko wojennych zabudowań.

Gierłoż leży na głównym szlaku turystycznym Mazur. Zlokalizowana jest pomiędzy najważniejszymi miejscowościami turystycznymi tj. Mrągowo, Giżycko, Mikołajki, Pisz, Ruciane Nida, Węgorzewo, Bartoszyce.

Najważniejsze miejsca i obiekty Festiwalu Filmów Wojennych i Historycznych:

Kętrzyn:

  • Kino Gwiazda – ul. Władysława Sikorskiego 24A – pokazy filmów, spotkania z twórcami itp.Kino Gwiazda zostało zmodernizowane według najnowszych kinowych standardów; posiada m. in. nowoczesny projektor cyfrowy DLP oraz nagłośnienie Dolby Digital gwarantujące doskonałą jakość projekcji filmowyc
  • Zamek w Kętrzynie (biblioteka) – pl. Zamkowy 1 – warsztaty filmowe
  • Amfiteatr w Kętrzynie – Gala Piosenki I Muzyki Filmowej, Koncert Offensive of Rock.Obiekt jest w pełni przystosowany do wymagań projekcji filmowych, wyposażony jest w nagłośnienie, wysokojakościowy projektor, oraz opuszczany ekran kinowy

Studio Festiwalowe

Plenerowe, obrandowane studio zlokalizowane na głównym placu miasta, w którym odbywają się spotkania, debaty i dyskusje z aktorami i twórcami. Jest to zarazem przestrzeń dla mediów do przeprowadzania wywiadów.

  • Skwer im. św. Jana Pawła II w centrum miasta – defilada wojskowa